bonus reklamları forumları

Astsubay Cinayetinin Nedeni Saadet Zinciri Çıktı

kapanan Kalelidağ marketleriEkim ayında Ankara’da işlenen Astsubay cinayetinin sebebinin 20 milyon liralık saadet zinciri vurgunu olduğu anlaşıldı.

Geçen ekim ayında Özel Harekat polisi Bekir Körkem Ankara Çayyolu’nda, sağlıkçı Astsubay Abdurrahman Kaplan’ı beylik tabancasıyla vurarak öldürdü. Bekir Körkem cinayet sonrası tutuklandı. Öldürdüğü Kaplan’ın üzerinde Körkem’e ödeme yaptığına dair çok sayıda senet çıktı. Körkem ve Astsubay Kaplan’ın Cizre-Nusaybin’de yürütülen hendek operasyonunda birlikte görev aldığı belirlendi. Körkem ilk ifadesinde, “Cizre-Nusaybin’de şehit olan arkadaşlarımın intikamını aldım. Yaralanan arkadaşıma müdahale etmemişti” iddiasında bulunmuştu. Cumhuriyet Savcılığı soruşturma açarken Cinayet Büro ekipleri de olayı aydınlatmak için çalışma başlattı.

ASKERLERDEN SENETLE PARA TOPLAMIŞ

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, soruşturmanın derinleştirilmesiyle emniyet güçleri, Körkem’in “titan” benzeri saadet zinciri kurduğunu belirledi. Körkem hakkında “dolandırıcılıktan” da soruşturma açıldı. Dosyada yer alan iddialara göre, Körkem yüksek kâr vaadi sunarak özel harekat polisleri ile aktif görevdeki askerlerden senet karşılığı para topladı, sisteme dahil olanlara ilk etapta yüksek paralar ödedi. Yeni katılımlar olmaması nedeniyle saadet zinciri çöktü ve Körkem ödeme yapmamaya başladı.

Askerler ve özel harekatçı polisler Körkem’in tutuklanmasından sonra şikayetçi oldular. Körkem hakkında açılan dolandırıcılık soruşturması kapsamında şu ana kadar 20’nin üzerinde Özel Harekat polisi, emniyete giderek ifade verirken yaklaşık 200 kişinin mağdur edildiği öğrenildi. İfade veren Özel Harekat polisi T.M., yüksek kâr payı vaadiyle Körkem’in kendilerinden senet karşılığında para topladığını belirterek “Farklı tarihlerde 3 kez para verdim, toplamda 600 bin liraya yakın bir ödeme yaptım. İlk etapta yüksek kâr payıyla ödemeler yaptı, ardından ödemeler kesildi. Meslektaşımız olması nedeniyle elimizde avucumuzda ne varsa güvenip verdik, kredi çekip para verenler oldu” dedi.

Bir başka Özel Harekat polisi K.Ö. ise Körkem’e 300 bin liraya yakın ödeme yaptığını ifade ederek, “Marketler zinciri kurarak yüksek kâr payı dağıtacağını söyledi. Ödeme istedik, yapamadı. Sonra da cinayet işleyip tutuklanınca paramızı nerede nasıl alacağımızı da bilmiyoruz. Cinayeti de bu yüzden işlediğini düşünüyoruz” dedi.

Körkem’in cinayete karışmadan önce bankalardaki hesaplarında yüksek miktarda paralar çektiği ve şu anda hesaplarının boş olduğu tespit edildi.

Körkem’in, topladığı paraların bir bölümüyle Eryaman, Yenimahalle ve Mamak’ta “Kalelidağ” adıyla 3 süpermarket açtığı öğrenildi. Körkem’in cinayetten tutuklanmasının ardından alacaklılar ellerindeki senetleri işleme koyarak 3 süpermarkete haciz işlemi başlattı. Levhaları halen duran süpermarketlerin içi boşaltıldı. Bir grup mağdurun avukatlığını yapan Umur Yıldırım kalan malları aldıklarını belirterek, “Ancak haczettiğimiz mallar müvekillerimden birisinin bile ödediği parayı karşılamıyor. 200 kişiden bahsediyoruz, en az ödeme yapan bile 100 bin lira vermiş” dedi.

Content Protection by DMCA.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*