bonus reklamları forumları

"Dünya Otizm Farkındalık Günü" etkinliği Veliefendi Hipodromu'nda düzenlendi

TJK, 2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” kapsamında ilk olarak İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda etkinlik düzenledi. Bu anlamlı güne, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Tuğban İzzet Aksoy, Yüksel Göktürk ile Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı ve TJK Asli Üyesi Talip Öztürk, TJK Asli Üyeleri Faruk Tınaz, İsmail Hadioğlu ve Tamer Koldaş, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın ve Genel Müdür Yardımcıları Burak Konuk, Ahmet Kılınç ve Mehmet Şirin Bozkurt’un yanı sıra, oyuncu ve sanatçılardan Açelya Akkoyun, Seda Üren, Gökhan Tepe, Ege, Berk Atan, Barış Murat Yağcı, Selen Görgüzel Alkan, ünlü spor yazarlarından Hakkı Yalçın, Turgay Demir ile Emre Bol, eski milli futbolcularımızdan Evren Turhan ve Okan Koç, otizmli çocuklarımızın aileleri ile çok sayıda medya mensupları katıldı.


TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya


TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın (Solda) ve Asli Üyemiz

Faruk Tınaz


TJK Yönetim Kurulu Üyesi Tuğban İzzet Aksoy


2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için Life+ TV ve teknoloji firması RealWorks ile bir iş birliği yapan TJK, dünyanın otizmli bir insanın gözünden deneyimlenmesine olanak sağlayan sanal gerçeklik gözlüğü ile otizmli bireyin çevresiyle olan etkileşiminin birebir tecrübe edilmesini sağladı.Sanatçı Açelya Akkoyun


Sanatçı Gökhan Tepe


Proje için 360 derece video çekim tekniği ile alınan görüntüler, Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkililerinin destekleri ve bilimsel yaklaşımlarıyla otizmli bir bireyin algılarına göre kurgulandı.


TJK, İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Türk Salonu’nda “Gelin Engelleri At’la Terapi Merkezlerimiz ile Birlikte Aşalım” sloganıyla yola çıkarak gerçekleştirilen etkinlik, keyifli anlara sahne oldu. TJK 4 yıldır devam ettirdiği At’la Terapi’nin faydalarına dair çok daha net bilgi sahibi olunması adına misafirlere detaylı bilgiler aktarıldı.


Selen Görgüzel Alkan


Soldan Sağa; Sevim Aka, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı ve TJK Asli Üyesi Talip Öztürk, TJK Asli Üyesi Faruk Tınaz ve oyuncu Barış Murat Yağcı


İstanbul Hipodromu At’la Terapi Merkezi’nde hâlihazırda terapi gören otizmli çocuklar bu özel günde misafir olurken, uzmanlar eşliğinde motor becerilerini geliştirdikleri atölye çalışmalarına katılarak eğlenceli vakit geçirdiler.


Kaynak: Fotomaç

Content Protection by DMCA.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*